KFS 2023 – dofinansowanie szkoleń i egzaminów

1.02.2023

Pracodawco, stawiasz na rozwój swojej kadry i szukasz zewnętrznego wsparcia finansowego? Rusza nabór wniosków do KFS. To szansa na całkowite pokrycie kosztów kształcenia ustawicznego Twoich pracowników. Na rok 2023 zapewniono na ten cel kwotę blisko 220 000 000 zł.

Nie wiesz co, gdzie, kiedy? 

Dzięki KFS możesz poprawić pozycję swojej firmy na konkurencyjnym rynku. Nie ma tu znaczenia rodzaj umowy o pracę, a także wymiar etatu Twojego pracownika. Ze środków KFS mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa (duże, średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa), które zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę.

  •      dla mikroprzedsiębiorstw: 100% kosztów kształcenia*
  •      dla pozostałych firm: 80% kosztów kształcenia*

Jak uzyskać dofinansowanie KFS?

Należy złożyć wniosek o dofinansowanie, który wpisuje się w określane corocznie priorytety Ministra właściwego do spraw pracy i Rady Rynku Pracy 

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

ZDZ wspiera zawodowo, więc pomożemy także i Tobie.

 

Terminy naborów znaleźć można na stronach internetowych właściwych Powiatowych Urzędów Pracy.

Aktualnie pomagamy w uzyskaniu dotacji na terenie poniżej wskazanych województw: śląskiego i małopolskiego. Przyjdź już dziś do najbliższego ośrodka ZDZ, aby otrzymać fachową pomoc i wsparcie — pomożemy Ci wypełnić wniosek o dofinansowanie kształcenia ustawicznego z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach

Termin składania wniosków: 06.02.2023

https://katowice.praca.gov.pl/-/19925328-nabor-wnioskow-pracodawcow-o-przyznanie-srodkow-z-kfs 

Zapraszamy do współpracy