Baza dydaktyczna

Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Katowicach

Do dyspozycji naszych słuchaczy oddajemy nowoczesną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt bazę dydaktyczną. Zajęcia teoretyczne odbywają się w przestronnych salach dydaktycznych, wyposażonych w sprzęt multimedialny. Umiejętności praktyczne nasi słuchacze zdobywają na własnych poligonach specjalistycznych, pracowniach specjalistycznych oraz symulatorach prawa jazdy.

 

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Katowicach posiadamy do dyspozycji naszych słuchaczy następującą bazę dydaktyczną:

Centrum kompetencji – baza dydaktyczna wyposażona jest w 15 dwuosobowych stanowisk:

  • 5 do pneumatyki i elektropneumatyki
  • 5 do hydrauliki i elektrohydrauliki, 
  • 5 do napędów elektrycznych       

wraz z odpowiednim oprogramowaniem komputerowym (FluidSim® H, FluidSim® P, FluidDRAW®, PositioningDrives). CK wyposażone zostało w sprzęt produkowany przez Festo Didactic. Dzięki temu do zajęć dydaktycznych wykorzystywane są urządzenia, które na co dzień stosowane są w przemyśle.

   

     

 

  • Pracownia informatyczna –  pracownia komputerowa, przystosowana do prowadzenia kursów informatycznych i kursów z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.   • Pracownia kosmetyczna – pracownia, posiada 10 stanowisk do pielęgnacji twarzy i ciała, wyposażona w d'arsonwale, epilan, brushing, stymulator, lampy solux, sterylizatory, comp lift, lampy bezcieniowe, aparat do pomiaru nawilżenia skóry, wapozony, galwany.
  • Pracownia "pielęgnacji kończyny górnej i dolnej"– pracownia wyposażona jest m.in. w  fotel do pedicure SPA i masażu sterowany elektronicznie, czterogłowicowy aparat ultra dźwiękowy- Super Sonic Skin Masager z funkcją peelingu kawitacyjnego, oczyszczania skóry, redukcji blizn, redukcji cellulitu, ujędrniania ciała i usuwania plam pigmentacyjnych, aparat do dezynfekcji na ultradźwięki, lampy utwardzające, autoklaw, podgrzewacze do parafiny, stoliki do manicure i tipsów z odpylarką, frezarki z pochłaniaczem pyłu z rączką mikromotorem.

 

  • Pracownia fryzjerska i charakteryzacji – pracowniaz 16 stanowiskami w pełni wyposażonymi w sprzęt fryzjerski, dodatkowo myjnia, klimazon, suszarka na wysięgniku.

  • Pracownia szkolenia koparko-ładowarek, motorowego i przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) – do prowadzenia szkolenia teoretycznego kandydatów na operatora koparek, ładowarek, koparko-ładowarek, kierowców, kierowców przewożących towary niebezpieczne oraz kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych kierowców zawodowych, w tym w formie „e-learning”.
  • Sale dydaktyczne ogólnego przeznaczenia wyposażone w pomoce audiowizualne i tablice interaktywne


      

  • Ponadto posiadamy pojazdy do prowadzenia kursów prawa jazdy oraz nowoczesny symulator prawa jazdy.